معنی برخی از ارورهای متداول و راه حل آن‌ها

 Error 401 Unauthorized

ارور ۴۰۱

این خطا زمانی رخ می‌دهد که درخواست شما به سمت سرور فاقد اعتبار است و تأیید هویت شما انجام نشده است. معمولاً به دلیل گذشت زمان زیادی از اولین درخواست شما جهت ورود به کلاس، این خطا نمایش داده شده و زمان Session شما به اتمام رسیده است. برای رفع این مشکل لطفاً مجدداً از طریق صفحه ورود یا لینکی که از کلاس در اختیار شما قرار گرفته، اقدام به ورود به کلاس کنید. در زمان رخ دادن این خطا، از Refresh کردن صفحه اجتناب کنید چون مراحل تأیید هویت و ارسال درخواست ورود به کلاس، بایستی از صفحه‌ی ورود به کلاس مجدداً آغاز شود.           

Error 403

ارور ۴۰۳

دسترسی شما به صفحه‌ای که وارد شده‌اید امکان‌پذیر نمی‌باشد. آدرس وارد شده در مرورگر خود را به دقت بررسی کنید و از آدرس صحیح استفاده کنید.

Error 404

صفحه‌ای که به آن وارد شده‌اید در وب‌سایت تعریف نشده و وجود ندارد. مجدداً آدرس وارد شده را بررسی و آدرس صحیح را وارد کنید.

Error 408 (Authentication timeout)

ارور ۴۰۸

صفحه‌ای که به آن وارد شده‌اید در وب‌سایت تعریف نشده و وجود ندارد. مجدداً آدرس وارد شده را بررسی و آدرس صحیح را وارد کنید.


Error 524

ترافیک انتقال شده روی شبکه‌ی سایت سنگین است. معمولا این ارور در بعضی زمان‌ها در تایم‌های شلوغ سایت رخ می‌دهد که تیم فنی سریعا مشکل را بررسی و رفع خواهند کرد. در صورت مواجه شدن با این مشکل از رفرش کردن صفحه به طور پیاپی خودداری کرده تا ترافیک کاهش یافته و مجددا پس از چند 20 ثانیه دوباره تلاش کنید.

Looks like you’re using an older version of supported browser. Please upgrade your browser for full support

در صورتی که در زمان ورود به کلاس مجازی با این ارور روبرو شدید، بدین معناست که نسخه‌ی مرورگر شما قدیمی بوده یا با توجه به امکانات ضعیف آن، پشتیبانی نمی‌شود. بدین ترتیب بایستی حتما از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم استفاده کنید که در سوالات قبلی لینک دانلود مرورگر کروم در اختیار شما قرار داده شده است.

ارور ۵۲۴

It is currently not possible to create rooms on the server. Please contact support for help.

این خطا به دلیل قطع لحظه‌ای اینترنت شما یا مشکل کش مرورگر هنگام ورود به کلاس‌های مجازی اتفاق می‌افتد که با چند بار Refresh کردن صفحه و انتظار برای لود مجدد برطرف خواهد شد.

1001: WebSocket disconnected

این خطا در زمانی رخ می‌دهد که WebSocket با موفقیت متصل شده و به دلایلی هم‌اکنون قطع شده است. معمولاً با قطع لحظه‌ای اینترنت این اتفاق رخ می‌دهد. جهت رفع مشکل از یک اتصال اینترنتی باکیفیت‌تر استفاده کنید .

1002: Could not make a WebSocket connection

 این خطا در زمانی رخ می‌دهد که اتصال اولیه‌ی WebSocket موفقیت‌آمیز نباشد. برای رفع این مشکل:

1- بررسی کنید که فایروال شما پروتکل ws را مسدود نکرده باشد.

2- اتصال اینترنت شما پایدار و باکیفیت باشد. معمولا با افت سرعت اینترنت یا نوسان شدید با این مشکل روبرو خواهید شد.

3- حتما VPN یا سایر فیلترشکن‌ها روی دستگاه شما خاموش باشد.

در پایان با رفع موارد ذکر شده و Refresh کردن صفحه‌ی کلاس می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

1003: Browser version not supported

نسخه‌ی مرورگر شما قدیمی بوده یا امکان برقراری بستر لازم جهت ارتباطات WebRTC را ندارد. لطفاً از مرورگرهای پیشنهاد شده در سوال «حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از سیستم آموزش مجازی» در همین صفحه استفاده کنید.

1004: Failure on call در کلاس مجازی/ خطا در تماس (دلیل = ‌ICE error) 

این خطا به این دلیل رخ می‌دهد که مرورگر شما نمی‌تواند ارتباط صحیحی با سرور برقرار کند. برای رفع این مشکل لطفاً مرورگر خود را به آخرین نسخه‌ی گوگل کروم به‌روز کنید. در صورت رفع نشدن این مشکل، در برخی از دستگاه‌های اندروید نیاز است به جای مرورگر گوگل کروم، مرورگر Firefox را نصب کنید. با استفاده از مرورگر فایرفاکس، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.


1006: Call timed out

در زمان دریافت این مشکل، سرعت اینترنت خود را بررسی کنید. با افت سرعت اینترنت یا نوسان شدید با این مشکل روبرو خواهید شد. همچنین استفاده از VPN (فیلترشکن) باعث رخ دادن این مشکل خواهد شد که با خاموش کردن VPN و Refresh کردن صفحه‌ی کلاس می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.
همچنین این مشکل در Firefox 33-beta در سیستم عامل Mac رخ می‌دهد. لطفاً از مرورگرهای پیشنهاد شده در سوال «حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از سیستم آموزش مجازی» در همین صفحه استفاده کنید.

1007: ICE negotiation failed

این خطا در زمانی رخ می‌دهد که مرورگر و سرور پلتفرم آموزش مجازی در حال مذاکره بر سر استفاده از پورت مشخصی جهت Stream کردن صوت و تصویر هستند و در این حین به مشکل برمی‌خورند. جهت رفع این مشکل:
1- بررسی کنید که NAT شما ارتباط را مسدود نکرده باشد.
2- بررسی کنید که فایروال شما ارتباطات/پورت‌های UDP را مسدود نکرده باشد.
3- اتصال اینترنت شما پایدار و باکیفیت باشد. معمولا با افت سرعت اینترنت یا نوسان شدید با این مشکل روبرو خواهید شد.
4- حتما VPN یا سایر فیلترشکن‌ها روی دستگاه شما خاموش باشد.

1020: Media cloud could not reach the server

ارور 1020

این خطا بیشتر بر روی برخی از اپراتورهای دستگاه‌های iOS رخ می‌دهد. اما به طور کلی برای رفع مشکل:
1- با اینترنت دیگری از اپراتوری دیگر مجدد به کلاس خود وارد شوید.
2- اتصال اینترنت شما پایدار و باکیفیت باشد. معمولا با افت سرعت اینترنت یا نوسان شدید با این مشکل روبرو خواهید شد.
3- حتما VPN یا سایر فیلترشکن‌ها روی دستگاه شما خاموش باشد.


آخرین تغییر: یکشنبه، 14 نوامبر 2021، 10:35